شرکت داروسازی سمانیک سلامت گستر

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بهترین ال‌کارنیتین برای کاهش وزن

دسته بندی :مکمل و ویتامین, کاهش وزن ۲۷ تیر ۱۴۰۲ دکتر حسین علیپور 12473 مشاهده
بهترین ال‌کارنیتین

ال‌کارنیتین اسید آمینه‌ای است که توسط بدن تولید می‌شود و علاوه بر آن در بعضی غذاها وجود دارد و مکمل‌های حاوی این ترکیب نیز به تولید رسیده است. این ترکیب نقش مهمی در تولید انرژی از طریق انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری سلول‌های شما ایفا می‌کند. میتوکندری‌ها به عنوان موتور و مرکز تولید انرژی در سلول‌های شما عمل می‌کنند و این چربی ها را می‌سوزانند تا انرژی قابل استفاده ایجاد کنند.

 بدن شما می‌تواند ال‌کارنیتین را از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین تولید کند. برای اینکه بدن شما بتواند این ترکیب را به مقدار کافی تولید کند، به مقدار زیادی ویتامین C نیز نیاز دارید. علاوه بر ال کارنیتین تولید شده در بدن، می‌توانید مقادیر کمی از این ترکیب را از طریق مصرف محصولات حیوانی مانند گوشت یا لبنیات به دست آورید.

ال‌کارنیتین مکملی است که برای کمک به سوخت و ساز چربی‌ها و لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بررسی‌ها نشان داده است این ترکیب باعث کاهش میزان چربی دور شکم نیز می‌شود. همچنین در صورتی‌که این محصول همراه با ورزش استفاده شود می‌تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد و همچنین میزان انرژی را افزایش دهد.

نقش ال‌کارنیتین در بدن

نقش اصلی این ترکیب در بدن شما افزایش عملکرد میتوکندری و تولید انرژی است. این ترکیب در سلو‌ل‌‌ها، به انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری کمک می‌کند، جایی که می‌‌توانند برای تبدیل شدن به انرژی سوزانده شوند. بیش از 95 درصد از ال‌کارنیتین موجود در بدن شما در ماهیچه‌ها و مقادیر کمی در خون، کبد، قلب و کلیه‌ها وجود دارد.

آیا ال‌کارنیتین به کاهش وزن کمک می‌کند؟

از آنجایی که ال کارنیتین به انتقال بیشتر اسیدهای چرب به میتوکندری‌های شما کمک می‌کند تا برای انرژی سوزانده شوند، می‌تواند به عنوان مکمل کاهش وزن نیز مورد استفاده قرار گیرد. بررسی 37 تحقیق انجام شده در این حوزه مشخص کرد که مصرف مکمل ال‌کارنیتین به‌طور قابل توجهی وزن بدن، شاخص توده بدن (BMI) و توده چربی را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، متاآنالیز 6 مطالعه نشان داد که ال‌کارنیتین می‌تواند وزن بدن، BMI و چربی شکم را در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی‌کیستیک کاهش دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف ال‌کارنیتین و ورزش کردن باعث افزایش اثرات این ترکیب می‌شود و میزان انرژی را نیز برای فعالیت‌های ورزشی افزایش می‌دهد. در ادامه چند مورد از بهترین ال‌کارنتین‌ها برای کاهش وزن معرفی می‌شوند.

1- گرین کافی کافکا

این محصول حاوی ال‌کارنیتین و عصاره‌ی قهوه‌ی سبز است. این محصول برای کمک به کنترل وزن، کمک به سوخت و ساز چربی، بهبود متابولیسم و افزایش انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین دارای خواص آنتی‌اکسیدانی نیز است.

این محصول به شکل کپسول تولید شده است و هر کپسول حاوی 250 میلی‌گرم ال‌کارنیتین و 400 میلی‌گرم عصاره‌ی قهوه‌ی سبز می‌باشد.

 بررسی‌های صورت گرفته نشان داده است که مصرف قهوه‌ی سبز نیز می‌تواند باعث کاهش وزن، کاهش شاخص توده‌ی بدنی و کاهش چربی دور شکم بشود. همچنین این ترکیب از طریق کم کردن میزان جذب قندها در روده‌ها باعث کاهش میزان قند خون نیز می‌شود. بنابراین عصاره‌ی قهوه‌ی سبز نیز به همراه ال‌کارنیتین در این محصول استفاده شده است تا کاراریی آن را افزایش دهد.

در هر بسته از این محصول 60 عدد کپسول وجود دارد. مقدار و نحوه‌ی مصرف این محصول طبق دستور پزشک، روزانه 2 کپسول، یکی قبل از ناهار و دیگری قبل از شام می‌باشد.

گرین کافی کافکا

2- ال‌کارنیتین 1000 کارن

در هر بسته از این محصول 60 عدد قرص وجود دارد که هر قرص حاوی 1000 میلی‌گرم ال‌کارنیتین از نوع ال‌تارتارات است. این محصول برای کمک به افزایش چربی‌سوزی و بهبود ریکاوری و کاهش خستگی ورزشکاران تهیه شده است. روش مصرف در ورزشکارانی که از قصد استفاده از این محصول را دارند روزانه 1 تا 2 قرص همراه با غذا است و در سایر افراد باید طبق دستور متخصص تغذیه یا پزشک مصرف گردد.

ال‌کارنیتین 1000 کارن

3- ال‌کارنیتین بی‌اس‌کی 2000

در هر بسته از این محصول 10 عدد محلول خوراکی وجود دارد. هر ویال 10 میلی‌لیتری از این محصول حاوی 2000 میلی‌گرم ال‌کارنیتین است. این محصول را می‌توان به‌تنهایی یا به‌شکل حل شده در نوشیدنی یا غذای مایع مصرف کرد. بهترین زمان برای مصرف این محصول یک ویال نیم‌ساعت قبل از شروع فعالیت ورزشی است. زیرا این ترکیب باعث می‌شود اسیدهای چرب با سرعت بیشتری وارد میتوکندری شوند و به انرژی تبدیل شوند و از این طریق انرژی لازم برای فعالیت بدنی افزایش می‎‌یابد.

ال‌کارنیتین بی‌اس‌کی 2000

4- ال‌کارنیتین پلاس

این محصول علاوه بر ال‌کارنتین حاوی ال‌آرژنین نیز می‌باشد. هر بسته از این محصول حاوی 10 عدد محلول خوراکی م 10 میلی‌لیتری است که هر ویال دارای 1000میلی‌گرم ال‌کارنیتین و 1000میلی‌گرم ال‌آرژنین است. این محصول به متابولیسم چربی‌ها و عضله‌سازی کمک می‌کند. مصرف این محصول می‌تواند نیم‌ساعت قبل از آغاز تمرینات ورزشی و ترجیحا همراه با یک وعده‌ی کربوهیدرات انجام شود تا باعث تقویت و بهبود عملکرد و توانایی‌های ورزشی بشود. نکته‌ی حائز اهمیت در مورد این محصول این است که مصرف دوزهای بیش از 3 ویال در روز بدون تجویز پزشک ممنوع است.

ال‌کارنیتین پلاس

5- ال‌کارنیتین شوتس‌ویتال

این محصول به‌شکل کپسول تولید شده است و هر بسته از آن حاوی 90 عدد کپسول است. در هر کپسول 500 میلی‌گرم ال‌کارنیتین وجود دارد. روش مصرف این محصول از طرف شرکت سازنده روزانه 2 کپسول بین غذا همراه با یک لیوان آب عنوان شده است.

ال‌کارنیتین شوتس‌ویتال

6- ال‌کارنیتین گلد 500 میلی‌گرم

این محصول به فرم قرص تولید شده و هر بسته از آن حاوی 30 عدد قرص می‌باشد. هر قرص حاوی 500 میلی‌گرم ال‌کارنیتین است و روش مصرف این قرص از طرف شرکت‌ سازنده برای بزرگسالان 1 تا 3 قرص در روز همراه وعده‌های غذایی عنوان شده است.

ال‌کارنیتین گلد 500 میلی‌گرم

7- ال‌کارنیتین 2000 آلامو

هر بسته از این محصول حاوی 10 عدد محلول خوراکی 10 میلی‌لیتری است که در هرکدام از ویال‌ها 2000 میلی‌گرم ال‌کارنیتین وجود دارد. روش مصرف این محصول از طرف شرکت‌ سازنده یک ویال در روز و یا مطابق با دستور پزشک عنوان شده است.

ال‌کارنیتین 2000 آلامو

نتیجه‌گیری

 در این مقاله تعدادی از بهترین ال‌کارنیتین‌ها برای کاهش وزن معرفی شدند. همانطور که متوجه شده‌اید این محصولات به شکل‌های مختلفی مانند کپسول، قرص و محلول خوراکی تولید شده‌اند. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید و مصرف این نوع مکمل‌ها حتما با پزشک مشورت کنید.

منبع

https://www.healthline.com/nutrition/l-carnitine#what-it-is

دکتر علیپور
دکتر حسین علیپور

حسین علیپور هستم دکتری تخصصی نانو بیوتکنولوژی از دانشگاه تربیت مدرس که به عنوان کارشناس تحقیق، توسعه و تولید محتوا در شرکت سمانیک سلامت گستر مشغول به فعالیت هستم.

در گروه تلگرام، هر سوال پزشکی داشته باشید را پاسخ خواهیم داد! عضویت در گروه تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت.

  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
سوالی دارید از ما بپرسید
×
شهابی Whatsapp chat
دکتر صدف عبدیان Whatsapp chat
2 +