شرکت داروسازی سمانیک سلامت گستر

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

کلاژن وریسول (®VERISOL) چیست؟

کلاژن وریسول (VERISOL) چیست و چه مزایایی دارد؟ | سمانیک

کلاژن در سال‌های اخیر توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است و دلیل خوبی هم دارد. این پروتئین قدرتمند در سراسر بدن ما به وفور یافت می‌شود و یک جزء ساختاری جدایی‌ناپذیر پوست، استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، چشم‌ها و بافت‌های همبند ما است. کلاژن به‌ ویژه در مراقبت از پوست محبوب است زیرا تقریباً 70٪ پوست ما را تشکیل می‌دهد و با افزایش سن تولید کلاژن بدن ما شروع به کاهش می‌کند.

تحقیقات نشان داده است که پس از سن 20 سالگی، سالانه حدود 1٪ کلاژن کمتری در پوست تولید می‌شود‌، در نتیجه پوست نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شود و می‌توانیم متوجه علائم پیری شویم. وقتی صحبت از حفظ پوستی انعطاف پذیر و ظاهری جوان می شود، کلاژن کلید اصلی است. اما اشکال زیادی از کلاژن وجود دارد و همه آنها یکسان ایجاد نمی‌شوند.

کلاژن ®VERISOL یکی از محبوب ترین نوع کلاژن های تولیدی در سطح دنیا توسط شرکت آلمانی Gelita هستش که علاوه بر کیفیت منحصر به فرد دارای قدرت جذب و راندمانی درمانی بالا، به طور تخصصی بر روی پوست، مو و ناخن تاثیر فوق العاده ای دارد.

کلاژن ویرسول گاوی (VERISOL® B) چیست؟

VERISOL® B یک فرم بالینی اثبات شده و ثبت اختراع از پپتیدهای کلاژن فعال زیستی است که از گاوهای علف‌خوار و پرورش یافته در مرتع تهیه می‌شود. پپتیدهای کلاژن که کلاژن هیدرولیز شده نیز نامیده می‌شوند، از پروتئین‌های کلاژن مشتق شده و برای فراهمی زیستی بهینه شده‌اند. پروتئین‌های کلاژن به تنهایی از زنجیره‌های بلندی از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند و بنابراین برای هضم و جذب موثر بسیار بزرگ و دشوار هستند. به عنوان مثال کلاژن موجود در غذا حدود 3000 قطعه اسید آمینه است. به همین دلیل است که ما از پپتیدهای کلاژن هیدرولیز شده یا شکسته شده متشکل از سه پلی‌پپتید اصلی: گلیسین، پرولین و توالی هیدروکسی‌پرولین استفاده می‌کنیم. این زنجیره‌های آمینه کوچک‌تر اساساً بدون نیاز به هضم اضافی مانند سایر منابع بزرگ‌تر کلاژن هستند و بنابراین استفاده مؤثر از آنها برای بدن شما آسان‌تر است.

16 نوع کلاژن وجود دارد، اما اکثر آنها را می‌توان به 3 نوع طبقه‌بندی کرد:

کلاژن نوع 1: این کلاژن فراوان‌ترین کلاژن در بدن انسان است. کمبود کلاژن نوع 1 با کاهش خاصیت ارتجاعی پوست، افزایش خطوط و چین و چروک و کاهش استحکام ناخن و سلامت مو مرتبط است.

کلاژن نوع 2: این فرم از کلاژن یک بلوک ساختمانی جدایی‌ناپذیر برای غضروف است. برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل کلیدی است.

کلاژن نوع 3: این نوع بیشتر در روده‌ها، رگ‌های خونی و ماهیچه‌های ما وجود دارد. هنگامی که با کلاژن نوع 1 جفت می‌شود، می‌توان از آن برای حمایت از سلامت روده، خاصیت ارتجاعی پوست و هیدراتاسیون بهینه استفاده کرد.

 VERISOL® B از هر دو پپتید کلاژن نوع 1 و نوع 3 تشکیل شده است که آن را به طور منحصر به فردی برای کاربردهای زیبایی هدف قرار می‌دهد.

تغییرات پوستی

مزایای کلاژن ویرسول  VERISOL® چیست؟

 VERISOL® B  از طریق دو مکانیسم اصلی کار می‌کند:

  • با تحریک متابولیسم سلول‌های پوست (فیبروبلاست‌ها)
  • تأمین آمینو‌اسیدهای کلاژن معمولی به عنوان بلوک‌های سازنده ارزشمند برای مبارزه با کاهش کلاژن در سطح سلولی.

در حالی که VERISOL® B به طور خاص برای فواید پوست و زیبایی (حمایت از خاصیت ارتجاعی، آبرسانی و صافی پوست) فرموله شده است از سلامت استخوان و مفاصل نیز پشتیبانی می‌کند. در این مقاله  به برخی از شواهد و مطالعات موجود در خصوص فواید پوست و زیبایی VERISOL® B اشاره شده است:

ممکن است خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد.

یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده روی 69 زن 35 تا 55 ساله نشان داد که مصرف خوراکی VERISOL® می‌تواند تا 15 درصد کشسانی پوست را افزایش دهد. این اثر تنها 4 هفته پس از شروع درمان اندازه‌گیری شد. سطوح بالاتر الاستیسیته پوست همچنان 4 هفته پس از آخرین مصرف محصول اندازه‌گیری شد.

ممکن است چین و چروک را کاهش دهد.

 یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده روی بیش از 100 زن 45 تا 65 ساله نشان می‌دهد که مصرف خوراکی روزانه 2500 میلی‌گرم VERISOL® ممکن است به طور قابل توجهی چین و چروک‌ها را کاهش دهد و منجر به افزایش غلظت پروکلاژن پوست، پیش ساز کلاژن شود.

ممکن است رشد ناخن انگشتان را تقویت کند.

 یک کارآزمایی بالینی روی 25 شرکت‌کننده نشان داد که پس از 6 ماه مصرف روزانه VERISOL® ناخن‌های ترک خورده و یا شکسته شده 42 درصد کاهش یافته است. نتایج مثبت در اوایل 2 ماه پس از شروع پروتکل پپتید کلاژن فعال زیستی یافت شد. در مقایسه با گروه کنترل،VERISOL®  با بهبود آماری قابل توجهی در رشد ناخن پس از 3 ماه درمان اثرات مثبتی بر سرعت رشد ناخن نشان داد.

ممکن است ظاهر سلولیت را کاهش دهد.

 یه دلایل نامعلئم سلولیت زمانی شکل می‌گیرد که نوارهای فیبری که پوست شما را به عضله زیرین متصل می‌کنند به طور نامنظم سفت شوند. این سفت کردن پوست شما را به سمت پایین می‌کشد و لایه چربی طبیعی زیر پوست به سمت بالا فشار می‌آورد و در نتیجه ظاهری چروکیده در پوست ایجاد می‌شود.

ژنتیک، جنسیت، سن، میزان چربی روی بدن و ضخامت پوست همه تعیین‌کننده میزان سلولیت و میزان قابل مشاهده بودن آن است. با افزایش سن، پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد که می‌تواند ظاهر سلولیت را آشکارتر کند. افزایش وزن همچنین می‌تواند ظاهر سلولیت را برجسته تر کند.

VERISOL® ممکن است با داشتن اثرات مفید بر روی ماتریکس پوست به بهبود ظاهر سلولیت کمک کند.VERISOL® مستقیماً تشکیل ماتریکس خارج سلولی در پوست را تحریک می‌کند و ممکن است به بازسازی ساختار طبیعی درم و بافت زیر جلدی کمک کند.

 یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده با 105 زن 25 تا 50 ساله نشان می‌دهد که نمره سلولیت کاهش یافته است که 3 و 6 ماه پس از مصرف روزانه مکمل VERISOL® اندازه‌گیری شد. مکمل VERISOL® همچنین ممکن است موجی شدن پوست را کاهش دهد. طبق این مطالعه، مکمل خوراکی روزانه با 2500 میلی‌گرم VERISOL® ظاهر سلولیت را در زنان با BMI کمتر از 25 کاهش داد.

ممکن است باعث ضخیم شدن موها شود.

یک مطالعه تصادفی شده و کنترل شده با دارونما روی 44 زن بین 39 تا 75 سال نشان داد که مصرف مکمل روزانه با 2500 میلی‌گرم VERISOL® منجر به افزایش آماری قابل توجهی در ضخامت مو می‌شود. مو در درجه اول از پروتئین کراتین تشکیل شده است. جزء اصلی کراتین پرولین است که یکی از سه اسید آمینه غیر ضروری موجود در کلاژن (پرولین، گلیسین و هیدروکسی‌پرولین) است، بنابراین، مصرف کلاژن غنی از پرولین مانند VERISOL® B یکی از بلوک‌های ساختمانی مورد نیاز برای رشد موهای سالم را برای بدن شما فراهم می کند. کلاژن همچنین می‌تواند به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل کند و به مبارزه با آسیب فولیکول‌های مو ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک کند.

در نهایت، مصرف کلاژن به حمایت از خاصیت ارتجاعی و استحکام درم شما کمک می‌کند، لایه میانی پوست شما که ریشه هر تار مو را در بر می‌گیرد. با افزایش سن بدن شما در تولید کلاژن و بازسازی سلول‌های درم ناکارآمد می‌شود، که ممکن است یکی از دلایل نازک‌تر شدن مو در طول زمان باشد.

در هر ساشه سمانیک کلاژن، 2500 میلی‌گرم کلاژن پپتید VERISOL® استفاده شده است که یکی از بالاترین دوزهای بکار رفته در محصولات کلاژن پپتید خوراکی در مارکت دارویی کشور می‌باشد.

سمانیک کلاژن

خرید

نتیجه‌گیری

کلاژن VERISOL® بصورت تخصصی برای پوست، مو و ناخن تهیه و تولید شده است. استفاده از این کلاژن میتواند باعث بهبود ذخیر کلاژن بدن گردد، لذا ظاهر و نواقص پوستی، قطر و ضخامت پوست و همچنین رشد ناخن را افزایش می‌دهد.

خانم دکتر مهرنوش گرشاسبی

خانم دکتر گرشاسبی دکتری اگروتکنولوژی مهرنوش گرشاسبی هستم دکترای اگروتکنولوژی و مدرس و محقق گیاهان دارویی که به صورت تخصصی در حوزه تولید محتوای مجموعه سمانیک فعالیت می‌کنم.

در گروه تلگرام، هر سوال پزشکی داشته باشید را پاسخ خواهیم داد! عضویت در گروه تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت.

  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
سوالی دارید از ما بپرسید
×
شهابی Whatsapp chat
دکتر صدف عبدیان Whatsapp chat
2 +