شرکت داروسازی سمانیک سلامت گستر

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

قاتل پسوریازیس چیه؟

قاتل پسوریاسیس چیه؟

پسوریازیس یک بیماری پوستی است که باعث ایجاد لکه‌های پوستی به همراه ضایعات پوسته پوسته و فلس مانند روی لکه‌ها می‌شود. پسوریازیس در واقع یک اختلال خودایمنی و عودکننده است که بر اساس آمارها بیش از 125 میلیون نفر در دنیا به آن مبتلا هستند. در این مقاله، قاتل پسوریازیس را به شما معرفی خواهیم کرد.

قاتل پسوریازیس چیه؟

نتایج تحقیقات مشخص کرده است که مواد موثره‌ی موجود در بعضی از گیاهان می‌توانند به بهبود ضایعات پوستی در بیماران مبتلا به پسوریازیس کمک کنند. این مواد بدلیل داشتن خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی کمک شایانی به کاهش ضایعات پوستی می‌کنند. زمانی که تعدادی از این ترکیبات در کنار هم قرار می‌گیرند، اثرگذاری آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

از کرم پسوس‌ رام می توان به عنوان قاتل پسوریازیس یاد کرد چراکه در یک کارآزمایی بالینی انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کرم پسوس رام برای بیماران مبتلا به پسوریازیس تجویز شد و در نهایت نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد علائم بیماری برطرف شده و در مدت 6 ماه تا 92 درصد بیماران بهبود پیدا کردند.کرم پسوس رام درمان صدفک

خرید کرم پسوس رام (قاتل پسوریازیس)

قیمت : 103.600 تومان

خرید

کرم پسوس‌‌رام یک محصول ایرانی و تولید کشور عزیزمان ایران هست و از گیاهان دارویی و ترکیبات موثر بر بهبود ضایعات پسوریازیس تشکیل شده است. از ترکیبات موجود در این کرم می‌توان روغن گل سرخ، عصاره شیرین بیان، روغن کرچک، موم زنبور عسل، ویتامین‌های A و E و اکسید روی را نام برد.

این کرم رطوبت پوست را حفظ و سلول‌های مرده را از سطح پوست جدا کرده، پوسته‌ریزی را متوقف می‌کند و باعث کاهش خارش ناشی از ضایعات پوستی می‌شود. همچنین این پماد خشکی پوست را کاهش می‌دهد و سلول‌های آسیب دیده‌ی پوست را تقویت می‌کند و به عنوان بهترین کرم برای درمان پسوریازیس شناخته می شود.

ذکر این نکته ضروری است که این کرم کارآزمایی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را نیز پشت سر گذاشته است. بر اساس نتایج این کارآزمایی استفاده از کرم پسوس‌رام به مدت 6 ماه باعث بهبود علائم بیماری در 92 درصد از مبتلایان به پسوریازیس شده است. تجربه‌ی 20 ساله‌ی استفاده از این محصول نشان‌هنده‌ی ایمنی کامل این محصول است و هیچ‌گونه عوارض جانبی حاد ناشی از مصرف درست این محصول گزارش نشده است.

با توجه به آنچه گفته شد می‌توان از کرم پسوس‌رام به عنوان بهترین کرم برای درمان علائم پسوریازیس نام برد و در واقع پسوس‌رام قاتل پسوریازیس است.

دلایل ایجاد پسوریازیس

در افراد مبتلا به پسوریازیس، تولید سلول‌های پوستی افزایش می‌یابد. سلول‌های پوست به‌طور معمول هر 3 تا 4 هفته یک‌بار ساخته و جایگزین می‌شوند، اما در بیماری پسوریازیس این فرآیند تنها حدود 3 تا 7 روز طول می‌کشد. نتیجه‌ی این افزایش سرعت تکثیر، ایجاد لکه‌های مرتبط با پسوریازیس است. اگرچه ساز و کار و علت اصلی بروز این بیماری مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد این بیماری ناشی از بروز مشکلی در سیستم ایمنی بدن است.

شدت پسوریازیس در افراد مختلف متفاوت است. در برخی افراد ضایعات بسیار جزئی است اما در برخی دیگر این بیماری می‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی فرد داشته باشد. پسوریازیس یک بیماری مزمن است که معمولا شامل دوره‌هایی است که شخص بیمار هیچ علامتی ندارد یا علائم خفیفی دارد و به دنبال آن دوره‌های با علائم شدیدتر فرا می‌رسد.

سیستم ایمنی از بدن در برابر بیماری‌ها و عفونت‌ها دفاع می‌کند اما در بیماران مبتلا به پسوریازیس، سیستم ایمنی به سلول‌های خودی نیز حمله می‌کند. اگرچه نقش دقیق ژنتیک در ایجاد این بیماری نامشخص است اما پسوریازیس می‌تواند ارثی باشد.

علائم پسوریازیس در بسیاری از افراد به دنبال یک رویداد خاص که محرک شروع بیماری است شروع و یا بدتر می‌شود. از محرک‌های احتمالی پسوریازیس می‌توان به مواری مانند آسیب به پوست، عفونت‌های گلو و استفاده از داروهای خاص اشاره کرد. این بیماری مسری نیست و از فردی به فرد دیگر منتقل نمی‌شود.

قاتل پسوریاسیس چیه؟

آیا پسوریازیس همان اگزما است؟

پسوریازیس و اگزما دو بیماری پوستی متفاوت هستند. هر دو بیماری علائم مشابهی مانند تغییر رنگ پوست، ایجاد بثورات پوستی و خارش ایجاد می‌کنند. پلاک‌های پسوریازیس باعث ایجاد مناطقی از پوست ضخیم می‌شوند که با فلس پوشانده شده است. اگزما باعث ایجاد بثورات پوستی خشک و ناهموار می‌شود. همچنین معمولا اگزما در مقایسه با پسوریازیس خارش شدیدتری ایجاد می‌کند.

سایر روش های درمان پسوریازیس

درمان با توجه به نوع، شدت و وسعت مناطقی که تحت تاثیر این بیماری هستند مشخص می‌شود. درمان‌های موضعی معمولا اولین درمان‌هایی هستند که برای پسوریازیس خفیف تا متوسط استفاده می‌شوند. در این درمان از کرم و پمادها به‌طور مستقیم روی مناطق آسیب‌دیده استفاده می‌کنند. این درمان در بسیاری از بیماران کمک به‌سزایی به کنترل شرایط می‌کند با این‌حال ممکن از به بیش از 6 هفته زمان نیاز باشد تا اثرات قابل ملاحظه ظاهر شوند. در ادامه به چند مورد از درمان‌های موجود در این دسته اشاره می‌شود.

1- مرطوب کننده‌ها

این محصولات مستقیما روی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند تا روی پوست را با یک لایه محافظ پوشش دهند و از دست رفتن آب را کاهش دهند. اگر به پسوریازیس خفیف مبتلا هستید احتمالا استفاده از یک نرم‌کننده اولین درمانی است که پزشک شما پیشنهاد خواهد کرد. مزیت اصلی نرم کننده‌ها مرطوب کردن پوست و کاهش خارش و پوسته‌ریزی است.

2- کرم‌ها و پمادهای استروئیدی (کورتیکواستروئیدهای موضعی)

از این دسته برای درمان پسورازیس خفیف تا متوسط استفاده می‌شود. این درمان باعث کاهش التهاب می‌شود. استفاده از این درمان در نهایت منجر به کاهش سرعت تولید سلول‌های پوستی و کاهش خارش نیز می‌شود. این داروها دارای عوارض جانبی نیز می‌باشند که استفاده‌ی آن‌ها را با محدویت روبرو می‌کند.

3- آنالوگ‌های ویتامین D

این ترکیبات معمولا به همراه یا به‌جای کرم‌های استروئیدی برای درمان پسوریازیس خفیف تا متوسط به‌کار می‌روند. این ترکیبات نیز خواص ضد التهابی دارند و تولید سلول‌های پوستی را کاهش می‌دهند. کلسی‌پوتریول، کلسی‌تریول و تاکالسیتول مثال‌هایی از این دسته ترکیبات هستند.

4- قطران زغال سنگ

قطران زغال سنگ نوعی روغن غلیظ و سنگین است و احتمالاً قدیمی‌ترین درمان برای پسوریازیس می‌باشد. نحوه عملکرد آن دقیقاً مشخص نیست، اما می‌تواند پوسته‌ها، التهاب و خارش را کاهش دهد. در صورتی که سایر درمان‌های موضعی موثر نباشند، می‌توان از قطران زغال سنگ برای درمان ضایعات پسوریازیس در بعضی نقاط بدن استفاده کرد.

5- دیترانول

دیترانول بیش از 50 سال است که برای درمان پسوریازیس استفاده می‌شود. شواهد نشان می‌دهد این ترکیب در سرکوب تولید سلول‌های پوستی موثر است و عوارض جانبی کمی دارد. با این‌حال استفاده با مقادیر بالا می‌تواند به سوختگی منجر شود.

قاتل پسوریاسیس چیه؟

سوالات متداول

قاتل پسوریازیس چیست؟

از کرم پسوس رام به عنوان قاتل پسوریازیس نام برد و قیمت آن 103.600 تومان می باشد که از داروخانه ها قابل تهیه است.

شدت پسوریازیس در افراد چگونه است؟

شدت بیماری پسوریازیس در افراد مختلف متفاوت است. ضایعات در برخی افراد بسیار جزئی اما در برخی دیگر می‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی فرد داشته باشد.

منبع

 (https://www.nhs.uk/conditions/psoriasis/)

(https://www.nhs.uk/conditions/psoriasis/treatment/#:~:text=Steroid%20creams%20or%20ointments%20(topical,from%20mild%20to%20very%20strong.)

دکتر علیپور
دکتر حسین علیپور

حسین علیپور هستم دکتری تخصصی نانو بیوتکنولوژی از دانشگاه تربیت مدرس که به عنوان کارشناس تحقیق، توسعه و تولید محتوا در شرکت سمانیک سلامت گستر مشغول به فعالیت هستم.

در گروه تلگرام، هر سوال پزشکی داشته باشید را پاسخ خواهیم داد! عضویت در گروه تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت.

 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 1. اشکان کریمی گفته؛
  17:43 1402/09/26

  سلام این کرم
  کورتن دارد ؟

   • زهرا مشایخی گفته؛
    11:11 1402/10/27

    سلام به مدت ۱۰ ماه از کرم پسوس رام استفاده کردم اما نتایج چشمگیری ندیدم چند تا از لکه های کوچک درمان شد ولی بقیه هنوز به قوت خود باقی مانده اند لطفا کمک کنید که چکار کنم

    • با عرض سلام و خسته نباشید
     لطفا برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان، اطلاعات تماس خود را از طریق فرم زیر وارد نمایید تا پزشک مربوطه با شما تماس بگیرند.
     با تشکر

     https://samanik.ir/visit/

    • بهروز گفته؛
     14:35 1402/12/05

     هیچ کرمی روی زخم کارساز نیست الکی پولات رو خرج نکن وقتی بدن از داخل عفونت دارهدبدتر میشی

     • سلام وقت به خیر
      با روش علمی، تقریبا اکثر مشکلات پزشکی قابل حل و درمان می باشد، مراجعه به متخصص مربوط و استفاده از داروهای مناسب توصیه می شود

 2. ماریا گفته؛
  18:56 1402/12/24

  سلام.پسوریازیس درمان نداره..به محض که دارو رو قطع کنین دوباره شروع میشه ..من مدتها نور درمانی انجام دادم…و الان نزدیک ۳سال است که متو ترکسات استفاده میکنم که باعث ایجاد فشار خون شده
  و هیچ داروی جایگزینی هم نداره..هیچ پمادی که تو سایت ها بود یا صابون..زردچوبه..گل بابونه..اینا اصلا جواب نمیده

  • با عرض سلام و وقت بخیر
   پسوریازیس از بیماری‌های سخت درمان است و بیشتر مربوط به کنترل سیستم متابولیسم داخلی بوده و از بیماری های خود ایمنی می‌باشد. با این وجود درمان و کنترل این بیماری، نیازمند به مداومت دارو درمانی و رعایت رژیم‌های غذایی می‌باشد. کرم پسوس‌رام هم تا الان روی تعداد زیادی از مصرف کنندگان جواب خوبی از خود نشان داده، البته مثل همه داروها، این فراورده گیاهی نیز، در همه موارد موثر و پاسخگو نمی‌باشد.

  • طاهری گفته؛
   00:17 1403/01/05

   سلام خوبید
   من یه دختر ۲.۵ ساله دارم کف دستاش پوست پوست میشه
   میشه کمکم کنید من خیلی نگرانم که واسه همیشه درگیر باشه با این مشکل

   • دکتر صدف حدادیاندکتر صدف عبدیان گفته؛
    13:10 1403/01/18

    سلام وقت بخیر. پوسته پوسته شدن صرفا به دلیل پسوریازیس نیست. ممکن هست اگزما یا حساسیت به یک ماده منجر به این حالت بشه. موارد حساسیت زا شامل بادام زمینی، بادنجان، کیوی، توت فرنگی، گوجه و … هست. این حساسیت ها درپسوریازیس نیز اثرگذارند و ممکن هست تحریکش کند. در قدم بعد همیشه دست هاش رو مرطوب کنید و کرم پسوس رام رو استفاده کنه در یک بازه زمانی 3 تا 6 ماهه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
سوالی دارید از ما بپرسید
×
شهابی Whatsapp chat
دکتر صدف عبدیان Whatsapp chat
2 +