شرکت داروسازی سمانیک سلامت گستر

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

طریقه مصرف جینسینگ برای مردان (طریقه مصرف جینسینگ برای نعوظ)

دسته بندی :مکمل و ویتامین, ناباروری و اختلالات نعوظ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ دکتر فاطمه موسوی 2655 مشاهده
طریقه مصرف جینسینگ برای مردان

طریقه و میزان مصرف جینسنگ برای بهبود اختلال نعوظ به نوع مکمل جینسینگی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. پیشنهاد من به شما، مصرف ساشه‌های سمانیک جینسنگ است که لازم است برای بهبود اختلال نعوظ در آقایان روزانه ۲ الی ۳ ساشه مصرف شود. هر ساشه سمانیک جینسینگ، محتوی ۳ گرم گرانول و حاوی ۳۰۰ میلی‌گرم عصاره جینسنگ قرمز کره‌ای است.

پیشنهاد می‌کنم مقاله ” خواص جینسنگ برای مردان ” مطالعه شود.

اختلال نعوظ چیست و چه عللی دارد؟

اختلال نعوظ وضعیتی است که در آن یک مرد نمی‌تواند نعوظ را برای برقراری رابطه جنسی داشته باشد یا اینکه نتواند نعوظ را برای مدت زمان کافی برای انجام فعالیت جنسی حفظ کند.

اختلال نعوظ می‌تواند در نتیجه اختلال در جریان خون، شرایط روانی یا سایر شرایط پزشکی رخ دهد. سه علت اصلی برای اختلال نعوظ وجود دارد:

 1. علل روانی: زمانی که علت اختلال نعوظ به دلایل روانشناختی مانند اضطراب، افسردگی، احساس گناه یا نگرانی در مورد رابطه جنسی باشد.
 2. علل جسمی: اختلال نعوظی که به دلیل مشکلات فیزیکی مربوط به افزایش سن یا شرایط سلامت زمینه‌ای رخ می‌دهد.
 3. علل ترکیبی: در این موارد اختلال نعوظ به دلیل ترکیبی از عوامل روانی و جسمی رخ می‌دهد.

عوامل خطر اصلی ابتلا به اختلال نعوظ به طور خلاصه عبارتند از:

 • افزایش سن
 • سیگار کشیدن
 • فشار خون بالا
 • بیماری عروق کرونر یا عروق محیطی
 • چاقی
 • سبک زندگی کم تحرک
 • چربی خون بالا
 • ضربه یا جراحی ناحیه لگن یا ستون فقرات
 • دیابت شیرین
 • هیپرتروفی خوش خیم پروستات
 • افسردگی
 • اختلالات دستگاه ادراری تحتانی

درمان اختلالات نعوظ

چرا درمان اختلال نعوظ اهمیت ویژه‌ای دارد؟

عملکرد جنسی بر اعتماد به نفس و روابط اجتماعی فرد تاثیر می‌گذارد. هنگامی که یک مرد با مشکل اختلال نعوظ مواجه می‌شود، این مسئله می‌تواند چندین جنبه از زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد.

اختلال نعوظ یکی از شایع‌ترین انواع اختلالات جنسی در مردان است. طبق گفته آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAFP) اختلال نعوظ در میان مردان ۷۵ ساله و بالاتر شایع است. با این حال، مردان می‌توانند اختلال نعوظ را در سنین پایین‌تر نیز تجربه کنند. بیش از ۵۰ درصد از مردان ۴۰ تا ۷۰ ساله درجاتی از اختلال نعوظ را تجربه می‌کنند. این مسئله می‌تواند منجر به عزت نفس پایین، مشکلات عمده در روابط زناشویی و کاهش کیفیت زندگی شود.

درمان‌های دارویی و جراحی می‌توانند به رفع این مشکل کمک کنند. مطالعات همچنین نشان می‌دهد که مکمل‌های گیاهی نیز ممکن است کمک کننده باشند. در حالی که داروهای مختلفی برای بهبود اختلال نعوظ در دسترس هستند، داروهای گیاهی نیز تاثیر ثابت شده‌ای در این زمینه دارند و به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از بهترین مکمل‌های گیاهی برای درمان این اختلال، جینسینگ قرمز است.

جینسنگ قرمز چگونه می‌تواند به بهبود اختلال نعوظ کمک کند؟

مکمل‌های حاوی جینسنگ به طور گسترده برای طیف وسیعی از مشکلات از جمله اختلال نعوظ استفاده می‌شوند. جینسنگ به خصوص در کشورهای آسیایی محبوبیت خاصی دارد.

محققان هنوز مکانیسم دقیقی که جینسنگ قرمز از طریق آن می‌تواند به بهبود اختلال نعوظ کمک کند را نمی‌دانند. در ابتدا تصور می‌شد که جینسینگ قرمز باعث تاثیرات هورمونی مشابه تستوسترون می‌شود. با این حال، محققان سطح تستوسترون مردانی که جینسینگ قرمز مصرف می کنند را اندازه گیری کرده‌اند و افزایش قابل توجهی مشاهده نشد. سایر مکانیسم‌های احتمالی شامل افزایش سطح اکسید نیتریک است که باعث شل شدن عضلات آلت تناسلی و افزایش جریان خون می‌شود.

افزایش تعداد و تحرک اسپرم

طریقه مصرف جینسنگ برای بهبود نعوظ

جینسنگ قرمز به اشکال مختلف از جمله قرص، کپسول، پودر و … تولید شده و به فروش می‌رسد. میزان مورد نیاز برای بهبود نعوظ بستگی به نوع مکمل انتخابی شما، دوز ماده موثره و شکل دارویی دارد.

به طور کلی طبق گفته آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAFP)، مصرف ۹۰۰ میلی گرم جینسینگ قرمز سه بار در روز می‌تواند نعوظ را بهبود بخشد.

مطالعات انجام شده در مورد تاثیر جینسنگ قرمز بر بهبود اختلال نعوظ

 1. در یک مرور سیستماتیک،  ۹ مطالعه شامل ۵۸۷ شرکت‌کننده مورد بررسی قرار گرفتند. یافته‌های این مطالعات نشان داد که جینسنگ در مقایسه با دارونما، تاثیر مثبتی بر عملکرد نعوظ داشته و همچنین در مقایسه با دارونما عوارض جانبی قابل توجهی رویت نشد. نتایج نشان داد که جینسینگ می‌تواند توانایی مردان را برای داشتن رابطه جنسی بهبود بخشد و احتمالا تأثیر مثبت اندکی بر رضایت مردان از رابطه جنسی نیز دارد.
 2. یک مرور سیستماتیک در سال ۲۰۰۸ که در مجله بریتانیایی فارماکولوژی بالینی منتشر شد، با بررسی ۶ مطالعه نشان داد که مصرف جینسنگ قرمز، عملکرد نعوظ را در مقایسه با دارونما بهبود میدهد.
 3. مطالعه دیگری که در مجله بین المللی تحقیقات پیرامون ناتوانی جنسی منتشر شد، بر روی ۱۱۹ مرد مبتلا به اختلال نعوظ خفیف تا متوسط تحقیق کرد. شرکت کنندگان ۳۵۰ میلی گرم جینسنگ قرمز یا دارونما، چهار بار در روز، به مدت ۸ هفته مصرف کردند. در پایان مطالعه، محققان دریافتند که در گروهی که جینسنگ دریافت کرده بودند، انزال زودرس کاهش یافته و عملکرد جنسی بهبود پیدا کرد.

مکمل غذایی جینسنگ

سایر درمان‌های موثر برای اختلال نعوظ

از آنجایی که بسیاری از عوامل می‌توانند در ایجاد اختلال نعوظ نقش داشته باشند، برای مردان مبتلا به این مشکل مهم است که به پزشک مراجعه کنند تا علل بالقوه مورد بررسی قرار بگیرد. پزشک اغلب می‌تواند توصیه‌هایی در مورد تغییرات سبک زندگی ارائه دهد و داروهایی برای بهبود اختلال نعوظ برای شما تجویز کند.

نمونه‌هایی از درمان‌ها و تغییرات سبک زندگی برای بهبود اختلال نعوظ عبارتند از:

 • تغییرات سبک زندگی: ترک سیگار، کاهش مصرف الکل، تحرک بدنی بیشتر و ترک اعتیاد به مواد مخدر همگی می‌توانند به کاهش علائم اختلال نعوظ کمک کنند.
 • بهبود سلامت روان: مشاوره برای کمک به فرد جهت کاهش اضطراب و استرس یا تقویت رابطه او با شریک زندگی‌اش می‌تواند به فردی که با اختلال نعوظ دست و پنجه نرم می‌کند، کمک کند.
 • داروهای تجویزی: مصرف برخی از داروهای تجویزی می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و بروز اختلال نعوظ را کاهش دهد. نمونه‌هایی از این داروها عبارتند از سیلدنافیل (ویاگرا) و تادالافیل
 • داروهای گیاهی: علاوه بر داروهای شیمیایی، برخی از مردان ممکن است داروهای جایگزین دیگری به جز جینسنگ قرمز مصرف کنند. یکی از این داروهای گیاهی، یوهمبین است.

جمع بندی

اختلال نعوظ مشکلی است که بسیاری از آقایان از آن رنج می‌برند و بر اعتماد به نفس و روابط زناشویی فرد تاثیر منفی قابل توجهی دارد. بهبود سبک زندگی و مصرف برخی داروهای گیاهی از جمله جینسنگ قرمز، می‌تواند به بهبود اختلال نعوظ کمک کند. در صورت ادامه یافتن مشکل توصیه می‌کنم به پزشک مراجعه کنید.

منابع

Does ashwagandha help with erectile dysfunction?

دکتر فاطمه موسوی
دکتر فاطمه موسوی

من فاطمه موسوی هستم، یک پزشک عمومی عضو بنیاد ملی نخبگان و استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی ایران. در شرکت و وب سایت سمانیک، به صورت تخصصی، علمی و تجربی محتواهای پزشکی تولید می‌کنم. تمرکزم بر ارائه محتواهای با کیفیت به صورت علمی است و از روش‌های پژوهشی مدرن و منابع معتبر حین نوشتن محتوا استفاده می‌کنم.

در گروه تلگرام، هر سوال پزشکی داشته باشید را پاسخ خواهیم داد! عضویت در گروه تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت.

 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
سوالی دارید از ما بپرسید
×
شهابی Whatsapp chat
دکتر صدف عبدیان Whatsapp chat
2 +