شرکت داروسازی سمانیک سلامت گستر

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بهترین مکمل چربی سوز شکم و پهلو

دسته بندی :کاهش وزن, مکمل و ویتامین ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ دکتر فاطمه موسوی 847 مشاهده

مکمل‌های چربی سوز نمی‌توانند به طور موضعی تنها چربی ناحیه شکم و پهلو را هدف قرار دهند. این مکمل‌ها، چربی کل بدن را کاهش میدهند و در کنار آن باعث چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو نیز خواهند شد. چند مورد از بهترین مکمل‌های چربی سوز که در این مقاله به معرفی و بررسی آنها پرداخته‌ام عبارتند از: اسلیمان، لیپومان، عصاره چای سبز، کافئین، مکمل‌های پروتئینی ، مکمل‌های فیبر محلول، پروبیوتیک‌ها و CLA

اگر در روند کاهش وزن خود دچار مشکل شده‌اید، ممکن است به مصرف قرص‌ها و مکمل‌های چربی سوز فکر کرده باشید. چربی سوزها مکمل‌هایی هستند که حاوی ترکیبات طبیعی یا مصنوعی هستند و می‌توانند به شما در مسیر لاغری کمک کنند. گفته می‌شود مکمل‌های چربی سوز از طریق افزایش میزان متابولیسم پایه شما در حالت استراحت فعالیت می‌کنند. در نتیجه می‌توانند به شما برای خلاص شدن از شر چربی‌های بدن کمک کنند.

در حالی که هیچ مکملی نمی‌تواند به طور خاص چربی شکم و پهلو را هدف قرار دهد، مکمل‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند از کاهش وزن به طور کلی حمایت کنند و در نتیجه می‌توانند به کاهش چربی کل بدن از جمله شکم و پهلو کمک کنند. در این مقاله بهترین مکمل‌های چربی سوز شکم و پهلو را به شما معرفی می‌کنم. با من همراه باشید.

بهترین مکمل چربی سوز شکم و پهلو

1- اسلیمان

 • مکانیسم: هر کپسول اسلیمان حاوی ۴۰۰ میلی گرم عصاره دانه گیاه قهوه سبز ( با نام علمی Coffea Arabica ) و ۵ میلی گرم عصاره میوه فلفل سیاه ( با نام علمی Piper Nigrum ) است. اسلیمان یک مکمل چربی سوز به شمار می‌آید و همچنین می‌تواند تا حدودی باعث کاهش اشتها نیز شود.
 • تحقیقات: در یک متاآنالیز که نتایج چندین مطالعه بالینی روی تاثیر قهوه سبز بر کاهش وزن را بررسی کرده بود مشخص شد که مصرف طولانی مدت (بیش از ۸ هفته) قهوه سبز منجر به کاهش معناداری در وزن، شاخص توده بدنی و اندازه دور شکم می‌شود. مطالعات دیگری که بر روی فلفل سیاه انجام شده است نشان داده است که ماده موثره آن به نام پیپرین میتواند در بهبود حساسیت به انسولین و هورمون لپتین (هورمون سیری) موثر باشد و در نتیجه با کاهش اشتها و نیز افزایش متابولیسم به روند کاهش وزن کمک کنند.

مکمل اسلیمان

خرید

2- لیپومان

 • مکانیسم: هر کپسول لیپومان حاوی ۶۰۰ میلی گرم عصاره خشک برگ کنگر فرنگی است. این مکمل میتواند در تنظیم سطح کلسترول ، کمک به هضم غذا و تنظیم سوخت و ساز بدن به شما کمک کند و در نتیجه در روند کاهش وزن موثر باشد.
 • تحقیقات: کمیسیون بین المللی E آلمان درباره گیاه کنگر فرنگی، اثربخشی آن در مشکلات کبدی و کیسه صفرا و همچنین کاهش اشتها را مورد تایید قرار داده است.

لیپومان

خرید

3- عصاره چای سبز

 • مکانیسم: عصاره چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی به نام کاتچین، به ویژه اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است. این ترکیبات، همراه با کافئین موجود در چای سبز، می‌توانند به افزایش اکسیداسیون چربی و گرمازایی (فرآیندی که توسط آن بدن کالری می‌سوزاند تا گرما تولید کند) کمک کند.
 • تحقیقات: مطالعات نشان داده‌اند که عصاره چای سبز می‌تواند به افزایش چربی سوزی به ویژه در حین ورزش کمک کند. بررسی چندین مطالعه نشان داد که کاتچین موجود در چای سبز می‌تواند به کاهش وزن بدن و حفظ وزن کاهش یافته کمک کند.

چای سبز (Camellia sinensis)

4- کافئین

 • مکانیسم: کافئین یک محرک طبیعی است که در قهوه، چای و مکمل‌های مختلف یافت می‌شود. کافئین از طریق تحریک سیستم عصبی مرکزی عمل می‌کند و می‌تواند متابولیسم را افزایش داده و تجزیه چربی را تقویت کند.
 • تحقیقات: کافئین می‌تواند به طور موقت سرعت متابولیسم را افزایش داده و اکسیداسیون چربی را افزایش دهد. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که کافئین می‌تواند عملکرد ورزشی را افزایش داده و منجر به تمرین‌های موثرتر و کاهش بیشتر چربی در طول زمان شود.

بهترین قهوه برای لاغری

5- مکمل‌های پروتئینی

 • مکانیسم: پروتئین برای ترمیم و رشد عضلات ضروری است. رژیم‌های پر پروتئین می‌توانند با حفظ توده عضلانی و افزایش متابولیسم به افزایش سیری، کاهش اشتها و کاهش چربی بدن کمک کنند.
 • تحقیقات: پروتئین وی، به طور ویژه برای اثرات آن بر مدیریت وزن مورد مطالعه قرار گرفته است. مطالعات نشان داده‌اند که این پروتئین می‌تواند به افزایش احساس سیری و کاهش مصرف کلی کالری کمک کند. یک مطالعه نشان داد که جایگزینی برخی از کالری‌ها با پروتئین وی می‌تواند باعث کاهش وزن و بهبود ساختار و ترکیب بدن شود.

6- مکمل‌های فیبر محلول

 • مکانیسم: فیبر محلول آب را جذب می‌کند و یک ماده ژل مانند در معده و روده ایجاد می‌کند. این کار هضم غذا را کند می‌کند، احساس سیری را افزایش می‌دهد و می‌تواند اشتها را کاهش دهد.
 • تحقیقات: گلوکومانان نوعی فیبر محلول است که به کاهش وزن کمک می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که مکمل گلوکومانان می‌تواند منجر به کاهش وزن متوسطی شود؛ به ویژه هنگامی که با یک رژیم غذایی سالم ترکیب شود.

7- پروبیوتیک‌ها

 • مکانیسم: پروبیوتیک‌ها باکتری‌های مفیدی هستند که می‌توانند سلامت روده را بهبود بخشند. برخی از سویه‌های پروبیوتیک ممکن است به تنظیم متابولیسم چربی و کاهش ذخیره چربی کمک کنند.
 • تحقیقات: طبق مطالعات برخی از پروبیوتیک‌ها مانند لاکتوباسیلوس گاسری، با کاهش وزن بدن و چربی شکم مرتبط هستند. یک مطالعه نشان داد که مصرف این پروبیوتیک به مدت ۱۲ هفته منجر به کاهش ۸/۵ درصدی چربی شکم می شود.

8- مکمل CLA

 • مکانیسم: CLA نوعی اسید چرب غیراشباع چندگانه است که اعتقاد بر این است که با تأثیر بر آنزیم ها و پروتئین های دخیل در متابولیسم چربی به کاهش چربی بدن کمک می کند.
 • تحقیقات: مطالعات روی CLA نتایج متفاوتی را نشان داده‌اند، اما برخی تحقیقات نشان می‌دهند که می‌تواند به کاهش توده چربی بدن کمک کند. بررسی مطالعات نشان داد که CLA در صورت مصرف مداوم می‌تواند منجر به کاهش اندک چربی بدن شود.

جمع‌بندی

مکمل‌ها همانطور که از نامشان پیداست باید مکمل یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم باشند نه اینکه جایگزین آنها شوند. کاهش وزن پایدار شامل یک رویکرد جامع، از جمله تغذیه، فعالیت بدنی، و تغییرات رفتاری است. مکمل‌ها می‌توانند در مسیر کاهش وزن به شما کمک کنند، اما لازم است بدانید که آنها قرص‌های جادویی نیستند. ترکیب آنها با یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

منابع

What Are Fat Burner Supplements?
دکتر فاطمه موسوی
دکتر فاطمه موسوی

من فاطمه موسوی هستم، یک پزشک عمومی عضو بنیاد ملی نخبگان و استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی ایران. در شرکت و وب سایت سمانیک، به صورت تخصصی، علمی و تجربی محتواهای پزشکی تولید می‌کنم. تمرکزم بر ارائه محتواهای با کیفیت به صورت علمی است و از روش‌های پژوهشی مدرن و منابع معتبر حین نوشتن محتوا استفاده می‌کنم.

در گروه تلگرام، هر سوال پزشکی داشته باشید را پاسخ خواهیم داد! عضویت در گروه تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت.

 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
سوالی دارید از ما بپرسید
×
شهابی Whatsapp chat
دکتر صدف عبدیان Whatsapp chat
2 +