شرکت داروسازی سمانیک سلامت گستر

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

سیلیبینین، کارسینوم آندومتر را مهار می کند.

سیلیبینین، کارسینوم آندومتر را مهار می کند.

برای ارزیابی درمان‌های حمایتی جدید برای زنان جوان مبتلا به سرطان آندومتر در مراحل اولیه (EC) که مایل به حفظ باروری هستند، در مطالعه‌ای اثرات و مکانیسم زمینه‌ای اثر سیلی‌بینین (عصاره گیاه خارمریم) که خواص ضد سرطانی و سرکوب‌کننده تومور امیدوارکننده‌ای را در بسیاری از تومورهای بدخیم‌ها نشان داده است مورد بررسی قرار گرفت.

در این مطالعه نشان داده شد که سیلی‌بینین از تکثیر سلول‌های EC و تومورها جلوگیری می‌کند. سیلیبینین به طور قابل توجهی باعث توقف چرخه سلولی و تقویت آپوپتوز در شرایط آزمایشگاهی شد.

 

سیلیبینین

 

سیلیبینین به طور قابل توجهی بیان فسفوریلاسیون STAT3 را که در پروسه ایجاد تومورها فعال می‌شود، مهار کرد و بیان ژن‌های دخیل در چرخه سلولی و آپوپتوز را در سطوح پروتئین و mRNA در سلول‌های EC تنظیم کرد. علاوه بر این، سیلیبینین بیان SREBP1 درون هسته‌ای را کاهش داد، که یک تنظیم‌کننده کلیدی متابولیسم لیپید در هسته سلول است، و در نتیجه تجمع چربی در سلول های EC را کاهش داد.

نتایج این مطالعه نشان داد که سیلیبینین دارای ویژگی های ضد توموری است و انتظار می رود این ترکیب به درمان محافظه کارانه و کمکی در سرطان اندومتر کمک کند و بنابراین باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

کپسول گیاهی لیورسیل حاوی عصاره خارمریم

 

منبع:

Silibinin inhibits endometrial carcinoma via blocking pathways of STAT3 activation and SREBP1-mediated lipid accumulation

دکتر فاطمه موسوی
دکتر فاطمه موسوی

من فاطمه موسوی هستم، یک پزشک عمومی عضو بنیاد ملی نخبگان و استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی ایران. در شرکت و وب سایت سمانیک، به صورت تخصصی، علمی و تجربی محتواهای پزشکی تولید می‌کنم. تمرکزم بر ارائه محتواهای با کیفیت به صورت علمی است و از روش‌های پژوهشی مدرن و منابع معتبر حین نوشتن محتوا استفاده می‌کنم.

در گروه تلگرام، هر سوال پزشکی داشته باشید را پاسخ خواهیم داد! عضویت در گروه تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت.

  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
سوالی دارید از ما بپرسید
×
شهابی Whatsapp chat
مهندس منوچهر مسیب‌نژاد Whatsapp chat
2 +