شرکت داروسازی سمانیک سلامت گستر

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

معجون جینسینگ برای زود انزالی

دسته بندی :مکمل و ویتامین, ناباروری و اختلالات نعوظ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ دکتر فاطمه موسوی 719 مشاهده
معجون جینسنگ برای زود انزالی

معجون جینسنگ از طریق تولید نیتریک اکساید و در نتیجه بهبود جریان خون به آلت تناسلی و همچنین افزایش انتقال دهنده‌های عصبی همچون سروتونین و کاهش استرس و افزایش انرژی به درمان زود انزالی کمک می‌کند. توصیه من به شما مصرف مکمل سمانیک جینسنگ است که می‌تواند موجب بهبود زودانزالی ، اختلال نعوظ ، افزایش میل و قوای جنسی و بهبود باروری از طریق افزایش کیفیت اسپرم‌‌ها شود.

زود انزالی چیست؟

زود انزالی شایع‌ترین اختلال جنسی در مردان است. برخلاف اختلال نعوظ، زود انزالی می‌تواند بر مردان در تمام سنین تاثیر یکسانی بگذارد. از طرف دیگر همچون اختلال نعوظ می‌تواند تاثیر منفی جدی بر کیفیت زندگی هم برای بیمار و هم برای شریک جنسی وی داشته باشد. زود انزالی ممکن است از زمان شروع بلوغ جنسی وجود داشته باشد یا می‌تواند پس از مدتی در نتیجه یک مشکل اورولوژیک یا روانی ایجاد شود.

جینسنگ؛ درمان گیاهی زود انزالی

جینسنگ پاناکس که به عنوان جینسنگ قرمز کره‌ای نیز شناخته می‌شود، گیاهی است که برای اهداف مختلف سلامتی از جمله تقویت سیستم ایمنی، بهبود عملکرد ذهنی، افزایش انرژی و توان جسمی، کاهش خستگی و ضعف بدنی، بهبود عملکرد جنسی و … کاربرد دارد.

جینسنگ پاناکس حاوی بسیاری از مواد شیمیایی فعال است. مهمترین آنها جین سنوزیدها نامیده می‌شوند که اثرات مفید جینسنگ را ایجاد می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد که این گیاه به دلیل اثرات بالقوه آن بر بهبود زودانزالی در تحقیقات متعددی مورد بررسی قرار گرفته است. در این مقاله به بررسی این موضوع که جنسینگ چگونه میتواند زود انزالی را بهبود ببخشد پرداخته‌ام. با من همراه باشید.

مکمل غذایی جینسنگ

خرید

مکانیسم‌های عمل

جینسنگ از طریق چندین مکانیسم موجب بهبود زود انزالی می‌گردد. برخی از این مکانیسم‌ها عبارتند از :

 • تولید نیتریک اکسید: مطالعات متعددی نشان داده‌اند که جینسنگ تولید اکسید نیتریک را افزایش می‌دهد. این ترکیب به گشاد شدن رگ‌های خونی و بهبود جریان خون به آلت تناسلی کمک می‌کند، که می‌تواند عملکرد نعوظ را بهبود بخشد و همچنین به طور بالقوه زود انزالی را بهبود بخشد.
 • تعدیل انتقال دهنده‌های عصبی: جینسنگ می‌تواند بر سطوح انتقال دهنده‌های عصبی خاص درگیر در برانگیختگی و پاسخ جنسی مانند سروتونین تأثیر بگذارد. افزایش فعالیت سروتونین با تاخیر در انزال همراه است.
 • کاهش استرس و افزایش انرژی: جینسنگ یک آداپتوژن است، به این معنی که به بدن کمک می‌کند تا با استرس مقابله کند. کاهش استرس و افزایش سطح انرژی می‌تواند به عملکرد و استقامت جنسی بهتر کمک کند.

بررسی چند مطالعه

چندین مطالعه بالینی و متاآنالیز اثرات جینسنگ قرمز کره‌ای را بر بهبود زود انزالی مورد بررسی قرار داده‌اند. در ادامه به بررسی چند مورد از این مطالعات می‌پردازم.

 • مطالعه ای در “ژورنال اورولوژی” بر روی ۶۰ مرد مبتلا به زود انزالی منتشر شد. نتایج این مطالعه نشان داد که شرکت کنندگانی که جینسنگ قرمز کره‌ای (۹۰۰ میلی گرم، سه بار در روز) مصرف کردند، افزایش قابل توجهی در زمان انزال در مقایسه با گروه دارونما گزارش کردند. این مسئله نشان می‌دهد که جینسنگ می‌تواند به تاخیر در انزال و بهبود زود انزالی کمک کند.
 • مطالعه دیگری در “ژورنال آسیایی آندرولوژی” منتشر شد. این مطالعه بر روی ۴۵ مرد مبتلا به زود انزالی انجام شد که روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم عصاره جینسنگ قرمز کره‌ای دریافت کردند. نتایج نشان داد که در مقایسه با دارونما، زود انزالی و رضایت جنسی بهبود یافته است.
 • یک مطالعه بالینی دیگر نشان داد که مردانی که مکمل‌های جینسنگ مصرف می‌کنند، نعوظ سخت‌تر، میل جنسی بالاتر و رضایت جنسی بهتری را تجربه می‌کنند.
 • بررسی‌های سیستماتیک و متاآنالیز مطالعات متعدد به طور کلی از اثرات مفید جینسنگ بر عملکرد جنسی شامل بهبود زود انزالی ، اختلال نعوظ و میل و توان جنسی حمایت کرده‌اند.

دوز موثر

دوز موثر جینسنگ قرمز کره‌ای برای درمان زود انزالی در مطالعات از ۹۰۰ میلی گرم تا ۱۰۰۰ میلی گرم در روز گزارش شده است که معمولاً به دوزهای متعدد تقسیم می‌شود.

معجون جینسنگ برای زود انزالی

سایر فواید جینسنگ بر روی عملکرد جنسی

جینسنگ به ویژه جینسنگ قرمز کره‌ای علاوه بر بهبود زود انزالی بر روی جنبه‌های دیگر عملکرد جنسی نیز تاثیر مثبت دارد، از جمله :

 • بهبود اختلال نعوظ: جینسنگ می‌تواند تولید اکسید نیتریک را افزایش دهد؛ مولکولی که به گشاد شدن رگ‌های خونی و بهبود گردش خون کمک می‌کند. بهبود جریان خون به آلت تناسلی می‌تواند عملکرد نعوظ را افزایش دهد.
 • افزایش میل جنسی: اعتقاد بر این است که جینسنگ بر سطح هورمون‌ها تاثیر می‌گذارد و به طور بالقوه میل جنسی را افزایش می‌دهد. ممکن است تولید تستوسترون را تحریک کند که می‌تواند میل جنسی را افزایش دهد. از طرفی جینسنگ به عنوان یک آداپتوژن به کاهش استرس و خستگی کمک می‌کند، عواملی که می‌توانند بر میل جنسی تأثیر منفی بگذارند. جینسنگ با ارتقای سلامت و توان کلی می‌تواند به طور غیر مستقیم میل جنسی را تقویت کند.
 • بهبود رضایت جنسی: مزایای جینسنگ فراتر از بهبود مسائل فیزیکی و جسمی است. توانایی آن در کاهش استرس، تقویت خلق و خو و افزایش سطح انرژی می‌تواند به تجربه بهتر جنسی و رضایت بیشتر برای هر دو طرف کمک کند.
 • افزایش کیفیت اسپرم: برخی از مطالعات نشان می‌دهد که جینسنگ می‌تواند کیفیت اسپرم‌ها از جمله تعداد اسپرم، تحرک و مورفولوژی اسپرم‌ها را بهبود ببخشد. در نتیجه می‌تواند برای مردان مبتلا به مشکلات باروری مفید باشد و باعث بهبود باروری گردد.

بهترین مکمل جینسنگ برای بهبود زود انزالی

اگر در جست‌ و جوی یک مکمل جینسنگ با حداکثر تاثیر برای بهبود مشکلات جنسی خود از جمله زود انزالی هستید، توصیه من به شما استفاده از ساشه‌های سمانیک جینسنگ است. هر ساشه از سمانیک جینسنگ محتوی سه گرم گرانول حاوی ۳۰۰ میلی گرم عصاره جینسنگ قرمز کره ای می‌باشد. برای بهبود زود انزالی توصیه می‌کنم روزانه ۲ الی ۳ ساشه از این مکمل‌ را مصرف کنید.

سخن پایانی

لازم به ذکر است که اگر زود انزالی شما با مصرف جینسنگ بهبود نیافت، لازم است به پزشک مراجعه کنید تا از جهت مسائل و مشکلات اورولوژیک و روانی مورد بررسی قرار بگیرید و درمان اختصاصی برای شما انجام شود.

منابع

Recent advances in the treatment of premature ejaculation

دکتر فاطمه موسوی
دکتر فاطمه موسوی

من فاطمه موسوی هستم، یک پزشک عمومی عضو بنیاد ملی نخبگان و استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی ایران. در شرکت و وب سایت سمانیک، به صورت تخصصی، علمی و تجربی محتواهای پزشکی تولید می‌کنم. تمرکزم بر ارائه محتواهای با کیفیت به صورت علمی است و از روش‌های پژوهشی مدرن و منابع معتبر حین نوشتن محتوا استفاده می‌کنم.

در گروه تلگرام، هر سوال پزشکی داشته باشید را پاسخ خواهیم داد! عضویت در گروه تلگرامی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت.

 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
سوالی دارید از ما بپرسید
×
شهابی Whatsapp chat
دکتر صدف عبدیان Whatsapp chat
2 +