مکمل غذایی جینسنگ

مکمل غذایی جینسنگ

دسته بندی: مکمل غذایی

موارد مصرف: جینسنگ به عنوان نیروبخش و تقویت کننده در زمان های خستگی، ضعف، کاهش عملکرد بدن، کاهش توانایی انجام کار، کاهش تمرکز و در طول دوره نقاهت استفاده می شود. افزایش ایمنی بدن، آنتی اکسیدان

 

مقدار مصرف: 3 بار در روز، هر بار یک عدد ساشه 3 گرمی با یک لیوان پر از آب سرد یا گرم مصرف شود.

 

عوارض جانبی: جینسنگ معمولا به خوبی تحمل می‌شود. در برخی بیماران ممکن است عوارضی دیده شود که شایعترین آن بی‌خوابی، سردرد و سرگیجه است. در مصرف طولانی مدت با دوزهای بالا ممکن است عوارضی مانند افزایش یا کاهش فشارخون، ادم، کاهش اشتها، اسهال و درد شکم بروز کند.

در صورت بروز حساسیت به جینسنگ یا بروز مشکلاتی که قبلا وجود نداشته است مصرف فرآورده را قطع نموده و با پزشک يا داروساز مشورت نماييد.

 

تداخل دارویی: جینسنگ با داروهای ضد انعقاد وضد پلاکت، داروهای دیابت، داروهای محرک اعصاب وکافئین تداخل دارد همچنین می‌تواند در اثرات داروهایی که توسط آنزیم سیتوکروم P450 متابولیزه می شوند تغییر ایجاد کند.

با داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی، نیفدیپین، داروهایی طولانی کننده فاصله QT و داروهای گیاهی که خاصیت ضدانعقادی و ضد پلاکتی و خاصیت کاهنده قند خون دارند هم امکان تداخل وجود دارد.

در صورت نیاز به مصرف همزمان با این داروها با پزشک خود مشورت کنید. از مصرف جینسنگ تا چند هفته بعد از قطع داروهای مهارکننده مونوآمین اکسیداز (فنلزین) خودداری کنید.

 

موارد منع مصرف و نکات قابل توصیه: در بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی˛ خودایمنی (ام اس˛ لوپوس اریتماتوز سیستمیک و آرتریت روماتوئید) اسکیزوفرنی، مشکلات انعقادی، بیماری‌های وابسته به هورمون استروژن (سرطان پستان، رحم، تخمدان، آندومتریوز و فیبروئید رحم) و بیماران پیوند عضو حتما با نظر پزشک مصرف شود.

بيش از مقدار توصيه شده مصرف نشود.

در صورت حساسيت به جینسنگ از ادامه مصرف فرآورده اجتناب نمایید.

این محصول برای تشخیص، پیشگیری یا درمان بیماری نمی‌باشد.

 

مصرف در بارداری و شیردهی: در دوران بارداری و شیردهی از مصرف محصول خودداری نمائید.

 

شرایط نگهداری: دور از دید و دسترس کودکان نگهداری شود. در جای خشک، خنک و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری شود.

 

بسته بندی: 25عدد ساشه 3 گرمی در جعبه مقوایی.

 

کد ثبت فرآورده: 6310205957593429 ( IRC )

دارنده پروانه: سما نیک سلامت گستر

(تهران- بلوار کشاورز- خیابان نادری- بین ایتالیا و طالقانی- پلاک 2- واحد 506)

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید